U utakmici 8. kola seniorski tim FK Rakovice došao je do još jedne pobede. Ovog vikenda momci su doneli važna tri boda iz Bečmena, protiv uvek neugodnog Šumadinca.

Na samom početku utakmice domaćin je krenuo silovito sa napadima i već u 3. minutu kaznio neopreznost i pospanost naše ekipe. I posle tog pogotka ekipa Šumadinca je stvorila još nekoliko prilika za gol, koje na našu sreću, nisu uspeli da realizuju.

Na ovom meču trener Stefanović se odlučio da odmori najiskusnije igrače i zaigra sa silno motivisanim mladim snagama našeg kluba. Momci su se ubrzo po primljenom golu konsolidovali i preuzeli igru u svoje ruke. Posle sjajne akcije našeg tima u 22. minutu, neopreznim startom, protivnički defanzivac je napravio prekršaj u kaznenom prostoru. Sa penala, iako najmlađi u ekipi, hladnokrvno je pogodio Kauzlarić. Do poluvremena, i pored velike dominacije u posedu lopte nismo uspeli da stvorimo izglednije šanse pred protivničkim golom.

Uvidevši nedostatke, šef struke na početku drugog poluvremena pravi dvostruku izmenu. Ubacivanjem iskusnog Nikolića i već nebrojeno puta dokazanog Milojkovića ekipa je dobila na sigurnosti. Od ulaska u igru Nikolić je bukvalno zaključao loptu u svoje noge, u toj meri da protivnici nisu imali rešenje za njegovu igru. Iz takve igre stvorili smo sijaset prilika u drugom poluvremenu ali smo samo jednu pretvorili u gol. Posle jedne dubinske lopte, iza leđa protivničke odbrane utrčao je Jelić, lepo primirio loptu i majstorskim udarcem savladao protivničkog golmana koji je očekivao povratni pas.

Izuzetno nas raduje nastavak uspešne serije u kojoj ekipa već četiri utakmice ne zna za poraz. Već u sledećem kolu na našem stadionu će gostovati ekipa Borca iz Ostružnice (subota 10:30h), nadamo se da ćemo i tada uspeti da nastavimo sa ovim sjajnim igrama koje na naš stadion privlače i sve više navijača.

13 октобра, 2019